Sáčky se zipem a zdravá výživa
Zdravá výživa a igelitové pytlíky se zipem, jde to vůbec dohromady? Samozřejmě, že ano, a v následujících bodech se dozvíte, proč.
Zdravotní nezávadnost – sáčky se zipem se vyrábí z polyetylenu, který se označuje podle hustoty materiálu na LDPE nebo HDPE (nízko, či vysokohustotní). Výroba tohoto polymeru je zaběhnutá již desítky let a stejně tak jeho testování v praxi z hlediska zdravotní způsobilosti. Je jednou z nejdůležitějších plastických hmot v potravinářském průmyslu a podobně jako polypropylen tvoří doslova páteř výroby (balení) většiny průmyslově zpracovaných potravin, surovin a polotovarů. S polyetylenem se setkáte i v medicíně, např. v injekčních stříkačkách, infuzích, hadičkách, vacích, fóliích atp., nemusíte mít tedy obavy, že byste při skladování potravin v domácnosti utrpěli újmou na zdraví kvůli toxicitě tohoto materiálu.
Trvanlivé potraviny – kdokoli se věnuje zdravé výživě a nahrazuje klasickou, zpravidla masitou stravu zdravější alternativou, pravděpodobně konzumuje pravidelně luštěniny, celozrnné obiloviny (obilná zrna, vločky, instantní kaše), ořechy a semínka a sušené ovoce. Všechny tyto vyjmenované suroviny jsou trvanlivé, tzn., že je lze skladovat delší dobu i několik měsíců, naprosto bez úhony. Sáček se zipem je v takovém případě naprosto ideální: Je lehký, je do něj dobře vidět, nepřijímá ani nevylučuje žádný zápach, výborně chrání obsah před vlhkostí a prachem a je velmi dobře skladný. Není tedy nutné zbytečně investovat do plastových či plechových dóz a krabic, se zip sáčky vystačíte při ukládání domácích zásob máku, cizrny, ovesných vloček, slunečnicových semínek atd.
Poslouží i na cestách – při pobytu v přírodě a na cestě na dovolenou se zip sáček může stát ideálním pomocníkem při ukládání svačiny v zavazadle. Nic vám do tašky či do batohu nevyteče, nic se nevysype, takto od sebe oddělíte různé druhy jídel, a sáčky můžete využít i opakovaně po opláchnutí. Výhodou je i jejich velmi nízká cena a malé rozměry při skladování v domácnosti.