Hobby

Máte smutnou náladu? Pořiďte si rybičky!


Skutečně! Rybičky jsou krásný relax. Ale pozor na to, i rybičky mohou podle posledních vědeckých výzkumů propadnout depresi! Není to zpráva z jiného světa, ale bohužel skutečnost. A jak k depresi rybičky mohou přijít? Neznalostí chovatele. Malé akvárium, nevhodné složení vnitřku akvária, nedostatek rostlin a různých schovávaček pro rybičky, kamení a písku. Čas o času je třeba změnit i dno akvária a rybičky znovu a znovu překvapovat tak, aby se nenudily. Rybička je živý tvor a potřebuje změnu k životu, stejně jako člověk. Když se nudí, propadá depresi. Nuda je začátek konce, a to známe všichni. K tomu, abychom předešli nudě, my sami potřebujeme aktivitu, změny, přátele. Stejně tak rybičky.
okrasná rybička v akváriu
Pokud se rozhodnete a zajímáte se o chov rybiček, určitě si nejdříve nastudujte alespoň základy chovatelství. Nepouštějte se do nákupu akvária a dalších potřebných zařízení včetně rybiček bez znalosti základních znalostí a vědomostí. Navštivte známé, kteří se chovem rybiček zabývají, to jsou nejlepší učitelé. Další informace můžete najít u prodejců rybiček. Ale nedivte se, když vám každý dá jinou informaci anebo, když jejich rada nebude u vás fungovat. Záleží na mnoha faktorech, aby se vám chov rybiček dařil. Na složení dobře okysličené vody, na velikosti akvária podle toho, jaké a kolik kusů rybiček chcete chovat, jak často a jakým způsobem odkalujete dno akvária. Nesmíte používat chlorovanou vodu z vodovodu, protože ta zničí užitečné mikroorganismy. Dále záleží na tom, jak dlouho či zda vůbec rybičkám přisvětlujete, doporučuje se alespoň světlo 12 hodin denně.
akvárium s rybičkami
Neopomeňte na důležitou věc, a to transport rybiček z prodejny domů. Zajistěte vašemu novému přírůstku co nejkratší transport. Nemělo by to být samozřejmě když mrzne! Rybičky by neměly utrpět teplotní šok. Pokud je chladněji, schovejte si je klidně i pod bundu na těle.